Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Zo moet de waterplant in Binnenmaas bestreden worden

terug naar overzicht

Zaterdag, 28 december 2019

Een maaiboot in geval van nood en een langetermijnplan moeten er voor zorgen dat de waterplant in de Binnenmaas niet langer voor overlast zorgt. De gemeente en Waterschap Hollandse Delta hebben een deal gesloten over de bestrijding van het hardnekkige fonteinkruid.


Het fonteinkruid groeit hard. © Cees Wouda

Het fonteinkruid groeide de afgelopen jaren dusdanig hoog dat zeilers van watersportvereniging Binnenmaas in Mijnsheerenland, vissers van de hengelsportvereniging en zwemmers er vrijwel dagelijks in verstrikt raakten.

Die ellende is komende zomer voorbij, belooft wethouder Paul Boogaard van de gemeente Hoeksche Waard. Samen met heemraad Johan van Driel van Waterschap Hollandse Delta zijn er drie maatregelen afgesproken die de waterplant moeten uitbannen. ,,De eerste is helemaal niets doen zo lang er geen klachten komen. Dat is simpel'', zegt Boogaard. Maatregel twee en drie vergen wel 'actie'. Van Driel: ,,Voor de korte termijn zetten we een maaiboot in voor de acute gevallen. Dat is voor mij de belangrijkste afspraak: als waterschap lossen we dit probleem op. Die boot kan direct het water in zonder dat we eerst moeten uitvinden wie er verantwoordelijk is. Die verantwoordelijkheid pakken wij.''

Minder voedselrijk water

Als derde wil het waterschap de sluis tussen de Sint Anthoniepolder en de Binnenmaas minder vaak open zetten. Volgens Van Driel komt er dan minder voedselrijk water in de Binnenmaas terecht waardoor de planten op termijn minder hard groeien en er andere soorten - die minder hoog groeien - in het water komen.

Op korte termijn spreken Van Driel en Boogaard met de betrokken verenigingen.